سروش پلاس ( Sorosh plus )

پیام رسان سروش پلاس
3 دقیقه برای مطالعه
نویسنده : nilo__888

سروش

سروش پیام رسان داخلی محبوب که در دانشگاه شریف توسط متخصصان در سال ۱۳۹۴ طراحی شده و همچنین رقیب سر سخت تلگرام به شمار میرود . 
سروش قابلیت نصب روی اندروید ، ویندوز ، ios ، مک ، لینوکس را داراست.
این اپ در سال های اولیه انتشار خود بالغ بر ۷۰۰ هزار کاربر فعال داشت که از قابلیت هایی مثل ارسال عکس ، پیام متنی ، ویدیو ، امکان برقراری تماس ، تشکیل گروه و ... را استفاده میکردند .
توسعه دهندگان سروش ، ستاک هوشمند شریف و مرتضی رحیمی (مدیر عامل) هستند..برخی کاربران معتقدند که سروش کمی برداری از تلگرام را کرده در صورتی که سرور های ان در ایران است و مدیر فنی تیم این خبر را تکذیب کرده . 
سروش اپ داخلی بوده که صدا سیما از سال ۱۳۹۷ اورا همایت و تبلیغات گسترده ایی با شعار رایگان بودن او کرد ؛ اما بعد از گذشت چند ماه از سال ۱۳۹۷ حدودا در تیر ماه این پیام رسان هم مانند سایر پیام رسان ها هزینه اینترنت بر مشترکین احمال شد . 
در سال ۱۳۹۸ هزینه های بسیاری برای این اپلیکیشن صرف شد و قابلیت های جدیدی اضافه کرد و نام او به سروش پلاس تغییر یافت .

مشکلات مزایا معایب

از جمله مشکلات اولیه این اپ ، نمایش شماره و نداشتن ایدی بود . اما در ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ توسط سید میثم سید صالحی (مدیر پیام رسان) این مشکل رفع شد . 
اما مشکل اساسی بعدی او مشکلات امنیتی پایان ناپذیر اوست . 
سروش در فروردین ۱۳۹۷ به دلیل تحریم ایالات متحده امریکا از اپ استور حذف شد.
مشکل بعدی او کند بودنش در مقابل تلگرام است ؛ بعد از فیلترینگ تلگرام در دی ماه ۱۳۹۶ ، کمتر از ۲۴ ساعت مردم به تعداد ۴۰ میلیون کاربر فعال ایرانی وارد اپ های داخلی مانند سروش ، ای گپ ، بله و ... که هنوز نصفه و نیمه بودند و مشکلات متعددی داشتند شدند که بیشتر کاربران به انها نمره مردودی دادند . 
از دیگر مشکلات او میتوان با نبودن نسخه وب و کیفیت بد نسخه ویندوز اشاره کرد .

از مزایا رایج سروش به ساده و روان و فارسی بودن ان شاره کرد که همه نوع رده سنی قابلیت استفاده از انرا دارند .
از دیگر مزایا این پیام رسان سرعت بالا در پیام رسانی ، داشتن تماس رایگان ، ایجاد گروه چند نفری ، ایجاد کانال ، امکان ارسال بازخورد به مدیر کانال ، دریافت و پرداخت درون برنامه ایی باامنیت بالا ، قابلیت استفاده از فضای ابری شخصی و سایر امکانات میتوان اشاره کرد . 
 
پیش بینی تیم فنی این بود که بعد از فیلتر تلگرام ، این اپ مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت و جایگزین تلگرام خواهد شد ، اما باانجام فیلترینگ این اتفاق نیفتاد و ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ به مزایده و فروش رسید.
امروزه کیفیت ارتباط این پیام رسان نسبت به سالهای اولیه انتشار بهتر شده ، اما  هر کاربری که از تلگرام استفاده کرده  هم اکنون سروش رانصب میکند ، معتقد است سرعت سروش کند تر از تلگرام است .

منبع : ویکی پدیا

تیجی لینک

با تیجی لینک بیشتر از یک لینک در بیوگرافی اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی داشته باشد و برند خود را در گوگل ثبت کنید و یک وبلاگ کامل برای خود بسازید.

  آخرین مطالب