اینستاگرام ( instagram )

اینستاگرام instagram
3 دقیقه برای مطالعه
نویسنده : mohammad

اینستاگِرام یا اینستاگِرَم (Instagram) شبکه اجتماعی هم رسانی عکس و ویدئو است که ابتدا با نام Burbn توسط کوین سیستروم (Kevin Systrom) و مایک کریگر (Mike Krieger) پایه گذاری و فعالیت خود را آغاز کرد که بعد از نهایت توانست 1000 کاربر را به خود جذب کند که این یک شکست برای کوین و کریگر بود اما این دو هم دانشگاهی دست از تلاش نکشیدند و تصمیم به تلاش بیشتر و گسترش ایده هایشان گرفتند که نهایت بعد از ایجاد کلی تغییرات ، اپلیکیشن Burbn را با نام جدید اینستاگرام (Instagram) و در 6 اکتبر 2010 به صورت رسمی برای سیستم عامل ios منتشر کردند که موفق به کسب رتبه چهارم پرطرفدار ترین اپلیکیشن موبایلی دهه شد و همین موفقیت باعث دلگرمی کوین و کریگر بود که نهایت به گسترش هرچه بیشتر اینستاگرام و شروع تولید نسخه اندروید اینستاگرام منجر شد و در 3 آوریل 2012 نسخه اندروید اینستاگرام به صورت رسمی منتشر شد و در کمتر از یک روز بیشتر از 1 میلیون بار بارگیری شد که این موفقیت بزرگی بود که نتیجه تسلیم نشدن و تلاش این دو هم دانشگاهی کوین سیستروم (Kevin Systrom) و مایک کریگر (Mike Krieger) بود.

زمان انتشار اینستاگرام برای سیستم عاملا های مختلف و روند رشد آن

زمان انتشار اینستاگرام برای سیستم عاملا های مختلف

اینستاگرام در ششم ماه فوریه 2010 برای سیستم عامل ios منتشر شد و طی یک ماه حدود یک میلیون کاربر به دست آورد و این آمار درحالی است که دو برنامه دیگر توییتر Twitter و Foursquare در حدود دو سال به یک میلیون کاربر رسیدند.
اینستاگرام به سرعت محبوبیت کسب کرد و تا آوریل 2012 و قبل از انتشار نسخه اندروید توانست 100میلیون کاربر را به خود جذب کند.

و اما در آوریل 2012 نسخه رسمی سیستم عامل اندروید اینستاگرام در گوگل پلی منتشر شد و به دنبال آن در نوامبر 2012 نسخه وب خود را منتشر کرد و دسترسی افراد برای نسخه وب از راه مرورگر نیز امکان پذیر شد و با همین روند رشد را طی کرد تا رکورد جدیدی را برای خود ثبت کند که موفق شد در دسامبر 2014 کاربران خود را به 300 میلیون برساند.

در سال 2014 نیز نسخه ویندوز موبایل برنامه اینستاگرام به صورت همگانی منتشر شد.

سیستم عامل و زبان های قابل پشتیبانی توسط اینستاگرام

در حال حاظر اینستاگرام به زبان های فارسی، انگلیسی، چینی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، پرتغالی، اسپانیایی و 36 زبان دیگر سرویس ارائه میکندو همینطور برای سیستم عامل های ios، اندروید، و میکروسافت ویندوز در دسترس میباشد.

خرید اینستاگرام توسط متا (فیسبوک سابق)

خرید اینستاگرام توسط متا

از آنجایی که اینستاگرام در زمان بسیار کوتاهی توانست موفقیت های بسیار بزرگی کسب کند و سود آوری به ارزش 500 میلیون دلار امریکا برای سرمایه گذاران داشته باشد سرعت سرمایه گذاری آن بیشتر و فراگیر تر شد تا اینکه نظر شرکت متا ( فیسبوک سابق ) را به خود جلب کرد که در نهایت در ششم ماه سپتامبر سال 2012 اینستاگرام توسط شرکت متا ( فیسبوک سابق ) به مبلغ یک میلیارد دلار خریداری شد .

منبع : ویکی پدیا

تیجی لینک

با تیجی لینک بیشتر از یک لینک در بیوگرافی اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی داشته باشد و برند خود را در گوگل ثبت کنید و یک وبلاگ کامل برای خود بسازید.

  آخرین مطالب