یوتیوب (you tube)

یوتیوب
you tube
4 دقیقه برای مطالعه
نویسنده : nilo__888

یوتیوب (you tube)

یک سرویس هم رسانی و تماشای انلاین و اشتراک ویدیو که دومین وبگاه پر طرفدار جهان پس از گوگل و پیش از متا ( فیس بوک سابق ) است.

یوتیوب که توسط ۳ کارمند که در 14 فوریه 2005 ( ۱۷سال پیش ) در خیابان ۹۰۱ چری سان برونو کالیفرنیا ایالات متحده امریکا احداث شد، یک شبکه اجتماعی که کسب و کار و درامد زیادی را برای کاربرانش ایجاد کرده.

بنیان گذاران ان استیو چن، چاد هارلی و جاوید کریم هستند.

استیو چن

استیو چن

رئیس قبلی یوتیوب، یک کارافرین اینترنت که متولد اوت 1978 هم اکنون ۴۴ ساله است.

چاد مریت هارلی

چاد مردیت هارلی

مدیر ارشد اجرایی سابق فیسبوک که متولد 1977 هم اکنون ۴۵ساله است، درسال 2006 یوتیوب را ۶۵/۱ میلیارد دلار به گوگل فروختند.

جاوید کریم

جاوید کریم

یک تکنولوژیست امریکایی که متولد اکتبر 1979 هم اکنون ۴۳ ساله است، اولین نفری بود که ویدیو (من در باغ وحش) را دریوتیوب اپلود کرد و تا 2021 ۱۶۰میلیون بار مشاهده شد.

یوتیوب بزرگ ترین سایت به اشتراک گذاری ویدیو بابیش از ۲میلیارد بیننده که روزانه بیشتر از ۵ میلیارد بازدید دارند و ۵/۲ میلیون تولید کننده ویدیو که ماهانه بیش از ۶ ساعت از زمان خود را صرف مشاهده میکند دارا است.

در این اپلیکیشن فقط اشتراک ویدیو امکان پذیر است. ویدیو هایی

مانند مستند، اموزشی، موسیقی، سریال، هالیوود، تبلیغات،مصاحبه ویدیویی، ویدیو های وبلاگ، فیلم های عرضه محصول ،فیلمبررسی محصول، فیلم توصیفی، فیلم پخش زنده و...دارا است که محدوده فعالیت جهانی به جز کشور های فیلتر شده با ۷۶ زبان دنیا دارد.

در زمان احداث یوتیوب امکان دسترسی به صورت دوره ایی وجود نداشت، اما بعد گذشت ۴ سال در سال 2009 به طورکامل دسترسی به ان امکان پذیر گردید.

روش کار با یوتیوب

یوتیوب

یوتیوب یک سیستم عامل احداث ویدیو است که توسط ۲ کاربر هدایت میشود:

۱. سازندگان ویدیو

۲. بینندگان ویدیو

یوتیوب برای همه است،همه میتوانند یک مدیر شغلی باشند که قرار است مبلغ زیادی رابرای تبلیغ بپردازند یامیتوانند دنبالیک فرد خلاق باشند.

روش کار بایوتیوب بسیار اسان است. برای عضویت در ان فقط به یک جیمیل نیاز مندیم. باورود به این اپلیکیشن میتوانکسب و کار پر رونقی را راه اندازی کرد. با اشتراک یک ویدیو کوتاه که کوتاه بودن ان بسیار تاثیر گذار است (مردم علاقه یه بیشتری نسبت به ویدیوهای طولانی دارند)  میتوان علاقه افراد را به ویدیو خود کسب کرد.

نصب اپلیکیشن 

این اپلیکیشن با طور پیش فرض در گوشی اندروید و ios موجود است؛ اما اگر نبود، میتوان از گوگل پلی یا اپ استور نسخه رسمی را دانلود کرد؛ بعد از نصب میتوان روی جستجو کلیک کرده و ویدیوهای دلخواه را مشاهده کرد.

امکان دانلود از یوتیوب

دانلود از یوتیوب

امکان دانلود از یوتیوب نسخه رایگان امکان پذیر نیست، اما میتوان از وب سایت www.qdownloder.net یا نرمافزار youtubeGet  ویدیو هارا دانلود کرد.

مزایا ایجاد حساب یوتیوب 

بایک حساب یوتیوب میتوانید اعلانی برای ویدیوهای تازه بارگذاری شده دریافت کنید، میتوانید باخانندگان مورد علاقه خود ارتباط داشته باشید، میتوانید عضوکانال های مورد علاقه شوید، پیگیر تاریخچه ویدیو قبلی باشید، میتوانید برای مشاهده بعدی ویدیوهایی را ذخیره کنیدو...

یوتیوب شبکه اجتماعی با پتانسیل بسیار برای درامد زایی است. کسب درامد در ایران بسیار دشوار به نظرمیرسد، اما با انجام چند تکنیک ساده میتوان درامد زایی کرد.

اگر میخواهید رابطه مستقیمی بامشتریان خود ایجاد کنید، بایدخودتان سازنده و تولید کننده محتوا باشید و برای مشتریان ارزش ایجاد کنید.

یکی از قالب های جدید یوتیوب سابسکرایب است؛ با ان میتوان کانالها و اشخاص مورد علاقه خود را انتخاب کرد که موقع اپلود ویدیو جدید،به مااطلاع و نمایش داده شود.

منبع : ویکی پدیا

تیجی لینک

با تیجی لینک بیشتر از یک لینک در بیوگرافی اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی داشته باشد و برند خود را در گوگل ثبت کنید و یک وبلاگ کامل برای خود بسازید.

  آخرین مطالب