بیل گیتس ( William Gates )

بیل گیتس
3 دقیقه برای مطالعه
نویسنده : elmira3110

همه چیز درباره بیل گیتس

ویلیام هنری گیتس سوم که با نام بیل گیتس شناخته شده یکی از ابر نابغه های دنیای تکنولوژی می باشد و جزو ثروتمندترین افراد کارآفرین جهان است که بخاطر راه اندازی شرکت مایکروسافت شهرت جهانی پیدا کرده و به مدت 25 سال مدیر آن بود.

 زندگی خصوصی بیل گیتس 

بیل گیتس در 28 اکتبر 1955 در سیاتل متولد شده است و پدر او ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشناسان شهر سیاتل و مادر او آموزگار مدرسه و یکی از اعضای هیئت مدیره یونایتد اینترنشنال بود . بیل گیتس اولین کسب و کارش را به همراه دوستش در 15 سالگی راه اندازی کرد. برنامه روزانه بیل گیتس به قسمت های کوچک پنج دقیقه ای تقسیم بندی شده است و برای هر یک از این قسمت های برنامه ریزی دقیقی دارد. این یکی از روش های ایلان ماسک نیز می باشد و با تمامی برنامه هایی که بیل گیتس دارد هیچ کدام از ایده هایش از قلم نمی افتد. 

 رتبه بیل گیتس از نظر ثروت

وی با دارایی مبلغی حدود 86 میلیارد دلار در سال 2018 و رتبه ی پنجمین ثروتمند در دنیای امروز یعنی 2021 شناخته می شود. بیل گیتس دومین خیر بزرگ در کشور آمریکاست.

 علاقه مندی های بیل گیتس

بیل گیتس به برنامه نویسی با زبان BASIC علاقه داشت و بخاطر همین علاقه زیاد، برنامه های کامپیوترهای محل تحصیلش در مدرسه کیلساید را خراب می کرد تا زمان بیشتری را با کامپیوتر بگذراند و به همین دلیل او را بارها از کار با کامپیوتر قدغن کردند و در همان مدرسه با دوستش پل آلن شد و به دلیل علاقه مشترک در این وادی با هم همکاری می کردند.

تنیس و خواندن روزنامه های نیویورک تایمز، اکونومیست و وال استریت جورنال از دیگر علاقه مندی های او می باشد و غذای محبوبش که تاکید دارد چیزبرگر است. 

بیل گیتس کتابخانه بزرگی دارد که اسناد ارزشمندی همچون یکی از دفترچه های یادداشت لئوناردو داوینچی که Coex Leicester نام دارد را در آن جای داده است. 

 رازهای دهگانه بیل گیتس برای موفقیتش

 1- انرژی داشته باشید

 2- تاثیر بد داشته باشید

 3- سخت کوش باشید

 4- آینده را بسازید

 5- از کارت لذت ببرید

 6- Bridge بازی کنید

 7- مشاوره بگیرید

 8- افراد خوب را انتخاب کنید

 9- کار را به تعویق نیندازید

 10- حس شوخ طبعی داشته باشید

  

 و اما رازهای موفقیتش در کارآفرینی

اهداف والا و بزرگ داشته باشید. همیشه نگاه رو به جلو داشته باشید، اجازه ندهید که موفقیت، حواس شما را پرت کند که از مسیر دور شوید، قدر زمانی که دارید را بدانید، کنترل کیفیت بسیار مهم است، ایده های انقلابی که دارید باید نشان داده شوند نه اینکه فقط عنوان شوند، دیدگاه خود را با هم تیمتان به اشتراک بگذارید، از مشتریان ناراضی یاد بگیرید، از موقعیت خود برای عقب نشینی استفاده کنید، به طور گسترده مطالعه کنید. 

 نکته های جالب و قابل توجه از بیل گیتس به زبان خودش

 فرزندان بیل گیتس حق نداشتند تا 14 سالگی طعم داشتن موبایل را بچشند. بیل گیتس 61 ساله در مصاحبه های خود می گوید که فرزندانش حق نداشتند تا قبل از 14 سالگی موبایل داشته باشند، موسس میلیاردر مایکروسافت همچنین حق استفاده از موبایل درسر میز غذا را سلب کرده است. ثروتمندترین مرد جهان با 67 میلیارد دلار ثروت گفت فرزندان من برای تماشای تلویزیون در پایان شب نیز محدودیت داشتند تا زودتر به رختخواب بروند و این قوانین به نفع فرزندانم بوده است. این بهترین نکته قابل توجه از نظر تربیتی است که اکثریت از آن غافلند چرا که هر شی ای فرهنگ استفاده خودش را دارد.

 گیتس جوایز متعددی را به خاطر مسائل مختلف به دست آورده است که بیشترشان به خاطر کارهای بشردوستانه اش بوده است.

منبع : ویکی پدیا

تیجی لینک

با تیجی لینک بیشتر از یک لینک در بیوگرافی اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی داشته باشد و برند خود را در گوگل ثبت کنید و یک وبلاگ کامل برای خود بسازید.

  آخرین مطالب