پاول دوروف

پاول والریویچ دوروف - پاول دروف
2 دقیقه برای مطالعه
نویسنده : khanoomemesbah

پاوِل والِریویچ دورُف کیست؟

 

او یک کارآفرین و مهندس کامپیوتر اهل روسیه است که برای تأسیس شبکه اجتماعی وی‌کی و پیام‌رسان تلگرام شهرت دارد. جاسوس افزاری که بالاخره پوتین به درستی تنها راه مقابله و گزینه رهایی از آن و بر هم ریختن معادلات کودتای الکترونیک را در اخراج دیتا سنترها، سرورها و مالکان آن از کشور یافت. پاول برادر کوچک‌تر نیکلای دورف است. این دو برادر از زمانی که در سال ۲۰۱۴ از سمت مدیرعاملی VK برکنار شدند، به عنوان شهروند سنت کیتس ونویس به سراسر جهان در تبعید خودخواسته سفر کردند.

 

 از شخصیتِ پاول دورف بدانیم؟

 

پاول دورف گرچه یک جوان روس از یک خانواده یهودی افراطی است ولی در مصاحبه های مختلفش متاسفانه بر خلاف والدینش ، با افتخار خود را یک بی دین لائیک معرفی می کند که پیرو آیین لائیک پاتافاریانیزم است ( جماعتی از بی دین ها که نه تنها کافر به وجود خدای متعال هستند بلکه به تمسخر ادیان الهی ، خدای یگانه و پیامبران الهی نیز مبادرت می کنند).

 

 ارتباط پاول دورف با اسرائیل چگونه آغاز شد؟

 

در ادامه باید بگوییم که میخائیل میری لشویلی و پسرش اسحق ( ویچسلاو ) دو بیلونر صهیونیستی یکی از مشهورترین هلدینگ های قمار و کازینو در سرتاسر جهان است. روزی که اسحق، بعنوان فرزند بیلیونر معروف و ششمین غول سرمایه گذار اسرائیلی در حوزه های مختلف اقتصادی، مصمم به سرمایه گذاری کلان بر روی نرم افزار همکلاسی خود "پاول دورف" شد، حتی خود دورف بخت برگشته هم تصورش را نمی کرد که در معیت این مافیای اقتصادی و پدرش میخائیل ، طراح سایتی شود که در جایگاه اصلی ترین ابزار کودتای رنگین اوکراین، خواب آرام را حتی بر چشمان ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه حرام کند. اصرار خاندان میری لشویلی به پنهان ماندن در پشت پرده گردانندگی کودتای الکترونیک اوکراین، ناخواسته از نرم افزار نویس کوچک ( پاول دورف) یک عمله ی تکتاز در صحنه و زاکربرگ ثانی خلق کرد.

 

 پاول دوروف چگونه شهرت یافت؟

 

پاول دورف صرفا یک نرم افزار نویس موفق است مثل هزاران نرم افزار نویس معمولی دیگر در سرتاسر دنیا، ولی شهرت امروزش را بدون شک مدیون مردان در سایه دیجیتال فورترِز است( میخائیل و پسرش اسحق )، سهم و نقش او در فراگیر شدن جاسوس افزارهای تلگرام در ایران و وی کی در اوکراین در قیاس با بیلویونرهای پشت صحنه قطعا ناچیز است.

منبع : ویکی پدیا

تیجی لینک

با تیجی لینک بیشتر از یک لینک در بیوگرافی اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی داشته باشد و برند خود را در گوگل ثبت کنید و یک وبلاگ کامل برای خود بسازید.

  آخرین مطالب