متا ( فیسبوک سابق ) - Meta

فیسبوک - متا meta
4 دقیقه برای مطالعه
نویسنده : nilo__888

متا ( Meta )  -  فیسبوک سابق (Fecebook)

متا بزرگ ترین شبکه اجتماعی آنلاین دنیا با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال است که یکی از محبوب ترین پلتفرم های رسانه ایی که در سراسر جهان بوده است که در ۴ فوریه سال 2004 (۱۸  سال پیش )  توسط مارک زاکربرگ، ادوارد ساورین، اندرو مک کالم، داستین موسكووتنز و کریس هیوز تشکیل شد که افراد بالای ۱۳ سال امکان عضویت این پیام رسان را دارند.

از طریق این اپلیکیشن که به 70 نوع زبان زنده دنیا خدمات ارائه میدهد، میتوان با دوستانی که دارای حساب کاربری اند ارتباط برقرار کرد و به مبادله عکس، فیلم، پیام پرداخت.

متا یک اپلیکیشن و وبگاه  اینترنتی است که از سر تا سر دنیا میتوانند به طور رایگان از آن استفاده کنند .

هر کاربر در فیسبوک یک صفحه شخصی برای خود دارد که میتواند پیغام های شخصی خودرا دراین صفحه مشاهده کند و یک صفحه عمومی وجود دارد که مطالبی از قبیل عکس، فیلم، موزیک و... را به اشتراک بگذارد. شرکت فیسبوک در کالیفرنیا، منلوپارک ایالات متحده میباشد که در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹ دارای ۴۴۹۴۲ کارمند بود و بنیان گذاران او مارک زاکر برگ (مدیر عامل اجرایی)، ادوارد ساورین ، اندرو مک کالم، داستین موسكوتنز ، کریس هیوز، مشریل سند برگ ( مدیر عملیات ) که از سال ۲۰۰۴ تاکنون فعالیت دارند.

مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ

برگ مارک زاکر برگ جوان ترین میلیاردر جهان با 123 میلیارد دلار در سال 2004  تا 2008  که هم اکنون با 78.3 میلیارد جزو 5 فرد ثروتمند جهان متولد 14 مه 1984 ( 38 ساله ) یکی از موسسان وبگاه اجتماعی فیسبوک در امریکا است او در دانشگاه هاروارد تحصیل کرده و هم اکنون در کالیفرنیا زندگی میکند.

از خویشاوندان او همسرش پریسیلا چان_خاهرش آریلیه برادران او رندی و دنی هستند.

مارک ۱۹ ساله در اتاق شماره ۳۳ دانشگاه هاروارد خابگاه کرلند بعد از احداث فیسبوک با دوستانش اول در خابگاه دانشگاه باشعار{دوستان مدرسه ایی خودرا پیدا کنید} اورا معرفی کرد.

داستین موسكوویتز

داستین موسكوویتز

 داستین موسكوویتز کار آفرین اینترنت که متولد 22 مه 1984 ( 38 ساله ) که با زاکربرگ 8 روز فاصله سنی دارد.

بعد تاسیس ابتدا مسئول ارشد بخش تکنولوژی، بعد معاون زاکربرگ شد. در 2008  از این شبکه اجتماعی جدا شد تا شرکت نرم افزاری آسانای را تاسیس کند. در 2015 جوان ترین بیلیونر جهان با 53 بیلیون دلار بود.

کریس هیوز

کریس هیوز

کریس هیوز زاده 26 نوامبر سال 1983 اهل ایالات متحده آمریکا که علنن همجنس گرا است و با شان الدريج در سال 2012  ازدواج کرده است. نام مادرش سالی مککالوم،  پدرش دیوید مککالوم است.

ادواردو ساورین

ادواردو ساورین

ادواردو ساورین کارافرین و سرمایه گذار یهودی که با ثروت ۱۲/۶ میلیارد در در سال 2022  بود . در 19 مارس سال 1982 ( 40 ساله ) به دنیا امده است.

در سال 2015  با الین ازدواج کرده است. در سنگاپور زندگی میکند. پدر مادر او را برتو ساورین و پائول ساورین ، خواهر برادر او الكساندر و میشل هستند.

دور کاری فیسبوک

بخاطر ظهور ویروس کرونا کسب و کار های زیادی افت پیدا کرد و یا بسیاری از کسب و کارها شامل دور کاری شدند . شرکت متا هم 22 هزار کارمند خود را دور کار کرد تا از منزل کار های شرکت را با استفاده از برنامه Workplace انجام دهند.

شرکت های دیگر هم از جمله  توییتر و... که روزی فکرش را هم نمیکردند مجبور به دور کاری شوند هم این کار را انجام دادند.

شرکت متا اوایل استخدام کارمندان خود را تشویق میکرد که نزدیک شرکت ساکن باشند اما با رواج دور کاری افرادی را از سراسر جهان  برای دور کاری استخدام کرد و گفت نیازی به حضور فیزیکی در ادارات ندارند.

کاربران متا

طبق اخرین آمار ارائه شده بیشتر از نیمی از مردم دنیا در فیسبوک عضو هستند . این اپلیکیشن در سال 2004 1 میلیون کاربر فعال، در سال 2007 350 میلیون، در 2008 400 میلیون، در سال 2009 450 میلیون ، در2010 700 میلیون، در 2012 1 میلیارد،2014 1.20 میلیارد، 2017 1.8 میلیارد و در سال 2019 2.38 میلیارد کاربر فعال داشت.
طبق آمار سال 2008 هم اکنون فیس بوک  یکی از پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی در جهان است و حدود 132 میلیون کاربر فعال دارد که 63 درصد آن خارج از آمریکا هستند.

منبع : ویکی پدیا

تیجی لینک

با تیجی لینک بیشتر از یک لینک در بیوگرافی اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی داشته باشد و برند خود را در گوگل ثبت کنید و یک وبلاگ کامل برای خود بسازید.

  آخرین مطالب