اپلیکیشن و پیام رسان بله ( Bale )

پیام رسان بله Bale
2 دقیقه برای مطالعه
نویسنده : nilo__888

بله

اپلیکیشنی که این روزها به شدت مورد توجه عموم قرار گرفته و همه کارکرد های شبکه اجتماعی را داراست و پشتوانه ای بزرگ همچون بانک ملی دارد .
هدف از اختراع عمده این پیام رسان بهره مندی از خدمات غیر حضوری ، کاهش تردد ، شلوغی بانک ها و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بود و روزانه بیش از ۲۱ میلیارد تومان نقل و انتقال مالی صورت میگیرد .

پیام رسان های خارجی در حوضه امنیت ، اقتصاد ، اجتماع ، فرهنگ نا امن هستند و به همین منظور پیام رسان های داخلی سعی دارند جانشین این اپلیکیشن ها شوند . 
هدف دیگری از ابداع این اپلیکیشن ها وجود نداشتن اپ های داخلی که بتواند کارهای بانکی ، پرداخت شارژ ساختمان ، پرداخت قبض ، خرید شارژ یا اینترنت و ... انجام دهد بود.
این پیام رسان قصد داشت تقریبا جایگزین تلگرام شود ؛ اما با مشکلاتی همچون موجود نبودن نسخه ویندوز ، عدم قابلیت تماس صوتی و تصویری ، کندی سرور ، عدم وجود ورود دو مرحله ای ، عدم وجود چت ایمن ، عدم امکانات مدیریت کانال و گروه روبرو شده که اورا با اپلیکیشن های خارجی متمایز میکند .

سازنده بله شرکت النون بود و سرمایه گذاری ان را شرکت سداد انجام داد .
این پیام رسان با ۳ یا ۴ نفر شروع شد که تا امروز حدود ۶۰ نفر کارمند را دارا است .
این اپلیکیشن از تابستان سال ۱۳۹۴ اولین نسخه خود را ارائه داد و در اخر سال ۱۳۹۵ اورا کاملا تکمیل کرد .
علت گذاشتن اسم بله این بود هم کوتاه است هم به هر خواسته مردم مهر تایید میزند و همه ویژگی های مورد نیاز را داراست . 
از دیگر مزایا 《بله》 داشتن حالت فرزند است ؛ با فعال کردن این گذینه نوتیفکیشن پیام ها خاموش شده و موجب اختلال و حواس پرتی کودکان در هنگام درس خواندن نمیشود . 
امکان نصب 《بله》روی گوشی های اندروید ، ios ، دسکتاپ و ویندوز موجود است و برای دریافت او کافیست از طریق بازار ، مایکت ، گوگل پلی ، اپ استور یا سایت پیام رسان بله اقدام کنید .

منبع : ویکی پدیا

تیجی لینک

با تیجی لینک بیشتر از یک لینک در بیوگرافی اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی داشته باشد و برند خود را در گوگل ثبت کنید و یک وبلاگ کامل برای خود بسازید.

  آخرین مطالب